Zayıflamak İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Zayıflamak İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Eğer kilo veremiyorsanız, diyet yapamıyorsanız hayatınızda ufak tefek hareketlere alışkanlıklara  dikkat ederek kilo verebilirsiniz. Şekeri kullanmayı bırakmak bile en az ilk ayda 2 ila 3 kilo arasında değişir. Aslında birazcık dikkat ederek formda kalabiliriz.

İşte yapmamız gerekenler ;

Güne başlarken mutlaka kahvaltı edin;
Kahvaltıyı asla atlamayın. Gün içinde gereken enerji yakıtınızı almanızı ve öğle yemeğinde kendinizi daha az aç hissetmenizi sağlar.

Bol bol su için;
Canınız ne zaman abur cubur yemek istese, onun yerine su için. Günde en az 1,5-2 litre su tüketin.

Abur cuburu bırakın;
Evinizde  abur cubur bulundurmayın.  Size kilo aldıracak zararlı atıştırmaları almayın.

Sert bir şeker 20 kalori civarındadır ve tüketmesi 20 dakikaya kadar çıkabilir. 400 kalori içeren bir dondurma külahı ise 10 dakikada midenizde olur. Atıştırırken kaloriye dikkat edin.

Yağ yakıcı baharatlar kullanın;
Araştırmalara göre zencefil, kırmızıbiber, pul biber gibi baharatlar vücudunuzun yağ yakma kabiliyetini %20-25 oranında arttırıyor.

Yeterince uyku uyuyun;
Araştırmalara göre yeterince uyuyan bir kadının metabolizması %40 oranında daha fazla çalışıyor. Buda şişmanlamayı önler.

Zayıf resimlerini göz önünde bulundurun;
Zayıf olduğunuz günlerin resmini veya şimdi halinizi fotoshop programı kullanarak inceltip buzdolabının kapağına asın. Böylece kendinizi teşvik edebilirsiniz.

Karanlıkta oturmayın;

Araştırmacılar karanlık odaların ve gecenin karanlığının bizi daha fazla yemeğe sevk ettiğini belirtiyorlar. Gece mutfağa gitmeye son verin.

Sürekli açlık hissediyorsanız;

İçinizden çılgınca yemek isteği geliyorsa, size iyi hissettiren müzikler dinleyin. Araştırmacılar müziğin beyindeki, en sevilen yiyeceği yemenin etkilediği merkezi harekete geçirdiğini belirtiyorlar.

Yeşil Çay Tüketin gün içinde;
İsviçre Üniversitesi araştırmalarına göre, yeşil çay içmek, vücudun yaktığı kalori miktarını arttırıyor. Günde 1 yada 2 fincan içmeye çalışın.

Yemek yerken başka iş yapmayın;
Sadece yemek yiyin ve yemeğinize konsantre olun. Aynı zaman da televizyon izlemek, ders çalışmak veya postalarınızı kontrol etmek, yediğinizin farkına varmanıza engel olacağından, psikolojik olarak doymazsınız.

Her gün yürüyüş yapın;
Günde en az 20 dakika dışarıda gezerek veya yürüyerek geçirin. Gün ışığı içinizdeki yeme isteğini kontrol etmenize yardımcı olur.


Asya

Merhabalar, Sitemizde adı geçen bitkiler, kremler, öneriler ve Fikirler araştırma sonucu edindiğim bilgilerdir. Hiç bir hastalığı teşhis tedavi etmek için geçerli değildir. Teşhis ve tedavi için mutlaka doktora başvurulmalıdır.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Zayıflamak İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. nihan dedi ki:

    Keşke kolay olsa . Belli yaştan sonra verilmiyor:((