Yıldızname ve Zülkarneyn (a.s.)

Yıldızname ve Zülkarneyn (a.s.)

İnsanlık tarihi boyunca dünyaya 4 kişi hakim olmuştur. Bunlardan ikisi Müslüman, ikisi de kafirdir.

Müslüman olanlar:

1-      Süleyman (a.s.)

2-      Zülkarneyn (a.s.)

Kafir olanlar ise;

3-      Nemrud ( Sanıldığı gibi sadece Urfa tarafına hükmetmemiş, dünyanın tamamını egemenliği altına almıştır.)

4-      Buhtun Nasr ( Pers Hükümdarıdır. Tevrat ve Zebur’u da bu tahrif eden budur.)

Zülkarneyn (a.s.)’ın babası, yeryüzünde yıldızlar ilmine aşina olanların hepsinden üstündür. O zamana kadar yıldızların hareketleri ile onun kadar meşgul olan çıkmadı. Yüce Allah ona uzun bir ömür verdi.

Bir gece hanımına şöyle dedi:

-Uykusuzluk beni perişan etti. Biraz olsun uyumak istiyorum. Sen benim yerine gökyüzünden gözünü ayırma. Şu taraftan bir yıldız görünecektir. Bunu yapabildiğimiz takdirde öyle bir evlada hamile kalacaksın ki, kıyamete kadar hayatta kalır.

Dedi.

Baldızı ise bu konuşmaları bitişik odadan dinliyordu. Biraz sonra Zülkarneyn (a.s.)’ın babası uyudu. Baldızı ise o yıldızı gözetlemeye başladı. Yıldız görünür görünmez kendi kocasını hemen uyandırdı ve dinlediklerini ona anlattı. Fırsatı kaçırmış olmamak için birleştiler. Bu birleşmeden Hızır (a.s.) doğdu.

Hızır (a.s.), Zülkarneyn (a.s.)’ın teyzesinin oğludur. Aynı zamanda onun veziridir de.

Bir müddet sonra Zülkarneyn (a.s.)’ın babası uyandı ve hemen gökyüzünü gözetlemeye başladı. Beklediği yıldızın beklediği burçtan başka bir burca girmiş olduğunu görüyor.

Hanımına:

-Niçin beni uyandırmadın? diye sordu.

Hanımı da:

-Uyandığında sonucu bildiğim için utandım. dedi.

Sonra Zülkarneyn (a.s)’ın babası hanımına hayli sitemler etti ve şöyle dedi:

-Sen ne bileceksin? Kırk yıldan beri o yıldızın doğmasını bekliyordum. Doğrusu ömrümü boşuna harcadım. Bütün ümitlerim söndü. Biraz sonra o yıldızın izinde bir başka yıldız daha görülecektir. O zaman seninle birleşiriz. Öyle bir çocuğa hamile kalırsın ki, o çocuk silahına hükmeden, yani elinden silahı bırakmayan bir çocuk olur.

Çok geçmeden o ikinci beklenen yıldız göründü. Yıldızın gözüktüğü sırada birleştiler. Eşi Zülkarneyn (a.s.)’a hamile kaldı. Zülkarneyn (a.s.) ve teyzesinin oğlu Hızır (a.s.), ikisi bir gece de dünyaya geldiler. Yüce Allah’ın izniyle de  Zülkarneyn (a.s.) dünyanın tamamına hükmetmeyi başarmıştır.

 


Asya

Merhabalar, Sitemizde adı geçen bitkiler, kremler, öneriler ve Fikirler araştırma sonucu edindiğim bilgilerdir. Hiç bir hastalığı teşhis tedavi etmek için geçerli değildir. Teşhis ve tedavi için mutlaka doktora başvurulmalıdır.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!