Mezoterapi ( Mezolifting, Vitamin Enjeksiyonu )

Mezoterapi ( Mezolifting, Vitamin Enjeksiyonu )

Yüz Mezoterapisi:

Yüz mezoterapisi 

Yüz, boyun ve dekolte bölgesi , vücudun diğer bölgelerine göre daha erken yaşlanan yerleridir. Dokuyu yeniden canlandıran ve tedavi eden bir yöntemdir. Bu nedenle özel olarak hazırlanan karışımlar, çok ince  iğneler ile cilde enjekte edilir. 

Yüz mezoterapisi cilde tazelik ve parlaklık verir. Ciltte kollajen ve elastin sentezi aktive olur, gerilir ve toparlar. Uygulanan bu ilaçlar sayesinde ciltte parlaklık ve canlılık sağlanır. Cilt üstünde sürülen kozmetikler , kremler cilt bariyerini geçemez ve  derin tabakalara nüfuz edemez, oysa kremlerin tersine tersine mezoterapi yönteminde ise ilaçlar istenilen hedef derin dokuya ulaşır.

Mezolifting ile gençleşme:
Özellikle yüz, dekolte, el ve boyunda tercih edilen bir yöntemdir. Cildi canlandırmak, hücre metabolizmasını artırıp yaşlandırmayı geciktirmek için yapılır. Bu tedavide somon balığından elde edilen bir kollajen ve hücre yenileyiciler, A,D,E gibi antioksidan vitaminler, selenyum, ginko biloba ve özellikle cilde dolgunluk veren ve nem oranını dengeleyen hyalüronik asit gibi çeşitli kombinasyonlar kullanılır. Yüz mezoterapisi alın, göz çevresi,dudak kenarları,yanaklar,boyun,dekolte ve el bölgesine uygulanır, seanslar ortalama 15-30 dakika sürer ve iğneler son derece ince olduklarından ağrı, acı hissi minimaldir, seans sayısı ise yaş grubuna göre değişmekle birlikte ortalama 4-6 seanstır.Yaş sınırı söz konusu değil,özellikle çok sigara, alkol içen kişiler, güneş ve solaryuma çok maruz kalan kişiler, yoğun iş ve stres nedeni ile cildini çok iyi bakamayan tüm kadın ve erkeklerde kolaylıkla uygulanabilir, yaşın ilerlemesine rağmen cildin genel yapısı yaşlanmaz, derin çizgilerin oluşmasını engeller,hatta varsa ve özellikle yeni gelişmiş olanları yok eder. 

Belli aralıklarla uygulanılırsa cilt yaşlanması  geciktirilir.


Asya

Merhabalar, Sitemizde adı geçen bitkiler, kremler, öneriler ve Fikirler araştırma sonucu edindiğim bilgilerdir. Hiç bir hastalığı teşhis tedavi etmek için geçerli değildir. Teşhis ve tedavi için mutlaka doktora başvurulmalıdır.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!