Lipoliz Sonrasında Yağlara Ne Olur?

Lipoliz Sonrasında Yağlara Ne Olur?

lipoliz

Lipoliz ‘in kelime  anlamı yağ erimesidir.   Herhangi bir cihazla yada diyetle yada egzersizle verilemeyen fazlalıkların giderilmesi için yapılan işlemlerdir.  Lipoliz yapılırsa mutlaka egzersiz ve diyetle birlikte yapılmalıdır.

Lipoliz’in asıl özelliği yağları çözmektir.  Bu çözülen yağların ya yakılması lazım. Yada yağ alımını durdurmalıdır. Eğer böyle yapılmazsa Lipoliz’in bir anlamı kalmaz.

Karın bölgesine lipoliz yaptırırsanız. Oradaki yağlar çözülür.  Yağlar çözülünce o bölge incelir. Ama bu yağlar acaba nereye gider?

Kimi uzmanlar terle atılıyor diyor, kimisi idrarla . Ama gerçekte yağlar  hala orada durmakta sadece yağlar çözülmüş ve egzersizle yakmak özellikle kasları çalıştırmak gereklidir ki bu çözülen yağlar bu şekilde yok olsun.

Yağları almadıkça liposuction yada bir cihaz yardımıyla çekmedikçe yağlar sadece şekil değişir. Lipoliz yağları eritir ve orada kullanılmayı bekler. Kasları çalıştırarak enerji ihtiyacı doğurarak , onları yakmaktan başka çare yoktur. Ancak bu şekilde kurtuluruz yağlarımızdan.  Lipoliz yaptırdığınızda ek enerji kalori almamanız gerekir. alırsanız yağ fazlası  olarak yine birikir.

Kısaca Lipolizden fayda sağlamak istiyorsanız.  Boğazınızı tutmanız ve buna ek mutlaka egzersiz programına uymanız gerekir. Tek başına lipoliz yaptırmak bişey ifade etmiyecektir çünkü.

Lipoliz ve sonrasında dikkatli beslenmek ve tempolü yürüyüş yada yüzmeler bile sizin hedefi tutturmanıza sebep olur.

Sağlıklı günler herkese.

 


Asya

Merhabalar, Sitemizde adı geçen bitkiler, kremler, öneriler ve Fikirler araştırma sonucu edindiğim bilgilerdir. Hiç bir hastalığı teşhis tedavi etmek için geçerli değildir. Teşhis ve tedavi için mutlaka doktora başvurulmalıdır.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!