Karın Kaslarını Geliştirmek İçin Neler Yapılmalıdır

Kategori: Diyet / Sağlık - Yorum Yazın
Karın Kaslarını Geliştirmek İçin Neler Yapılmalıdır

Karın kaslarını geliştirmek ile karın kaslarını eritmek ayrı ayrı şeyler. Karın kaslarını eritmek tek başına ancak göbek bölgesine lipo liz  yapılarak incelme sağlanır.  Genellikle normal durumlarda komple diyet ile bütün vücudun yağları eriyebilir. Diyet yapmadan asla erimez yağlar. Düzgün diyet ve uzman eşliğinde spor yapılmalıdır vücudun yağlarını eritmek için.

Karın kaslarını hareket ettirerek onların kasa dönüşmesini bekleyen çok kişi vardır.  Bu yanlış bir inanıştır hiçbir yağ kasa dönüşmez.  Karın kaslarımızı ne kadar çok çalıştırırsak çalışalım göbeği eritmek imkansızdır.

Karın yağlarını yakmak istiyorsanız. Egzersiz ve diyetle birlikte yapmalıyız.  Spor ve diyet sonucunda bir kalori açığı ortaya çıktığında vücut bu açığı kapatmak için nerede yağ deposu var ise oraya başvurur.  Yağ ayrı ayrı yakılmaz , bütün vücut olarak yakılır.  Yağ yakmayı hızlandırmak için egzersizleri çeşitli yapmalıdır. Kardiovasküler egzersizlerin yanında aerobik egzersizler de eklenirse daha hızlı yağ yakımı sağlanır.

Spor salonlarında hocaların yardımıyla yapılan  düzenli egzersiz programlarının yanında karın kaslarını ayrıca çalıştıran ve geliştiren egzersizler yapılmalıdır.

Karın kaslarını geliştirmek için

En güzel ve herkesçe bilen hareket Mekik dir.

Bacak çekme ve uzatmalar,

Yandan yapılan ayak kaldırmalar,

Tekerlek yada top yuvarlayarak yapılan hareketler,

Karın hareketleri için geliştirilmiş özel aletler ile yapılan hareketler,

Yüzüstü kalkma hareketi,

Yada Spor hocanızın size önerdiği hareketler  yapılabilir.

Bu hareketlerin hepsi karın kaslarını geliştirmek  sıkılaştırmak için idealdir. Ama yağları yakmada etkili değildir.  Diyet ile birlikte yapılmalıdır hareketler. O zaman emeklerimiz boşa çıkmamış olur.  Düzenli yaptığınız egzersiz sayesinde kaslara bağlı deriler toplanır ve daha sıkı ve güzel bir görünüme kavuşur.

Evde Karın kaslarını çalıştıran hareketler nelerdir?

Yan karın kasları ve bel yanlarını eritmek için hareketler

 


Asya

Merhabalar, Sitemizde adı geçen bitkiler, kremler, öneriler ve Fikirler araştırma sonucu edindiğim bilgilerdir. Hiç bir hastalığı teşhis tedavi etmek için geçerli değildir. Teşhis ve tedavi için mutlaka doktora başvurulmalıdır.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Karın Kaslarını Geliştirmek İçin Neler Yapılmalıdır (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. sibel dedi ki:

    harika:)