Hamilelik Çatlaklarına Karşı Badem Yağı

Hamilelik Çatlaklarına Karşı Badem Yağı

görsel Op.Dr. Elif Eren Aydın ın yazısı hamilelere tavsiyesi

Anne olmak dünyadaki bütün kadınların istediği arzu ettiği bir güzelliktir.  Anne olduktan sonra artık bir kadın kendi için yaşayamaz. Anne olduğu gün bu bitmiştir. Artık hep çocuğunun karnı, uykusu, altı , hastalığı , gülücükleriyle vakit geçer. Daha ilerki zamanda ise eğitimi, hobileri , alışverişi vs. yani artık rotayı çocuklar belirler.

Hamilelik döneminden sonra bu güzel duygunun beraberinde annenin aldığı kilolarıyla başı derde girer. Vücudunun şekli bozulmuş hayli kilo almış, Göğüsleri büyümüş, karnı çatlamış olur. Bütün bu olumsuzlukları yaşamamak için hamile kalır kalmaz vücuduna iyi bakmalı bir anne. Sporuyla kremleriyle bir bütün olarak komple bir bakımla vücudunu ihmal etmezse eğer. Doğumdan sonra vücudunu geri kazanmış olur.

Ben hamilelik dönemlerimde her gün badem yağı kullandım ve hiç çatlağım olmadı.  Her gece yatarken sürerdim.  Sabah kalktığımda ise geceliğimi çıkarır çıkarmaz sürer kıyafetlerimi öyle giyerdim. Gerçekten faydasını gördüm. Annem çok küçük anne olmuş ve hiç bişey sürmemiş ve karnı çok feci çatlak.


Asya

Merhabalar, Sitemizde adı geçen bitkiler, kremler, öneriler ve Fikirler araştırma sonucu edindiğim bilgilerdir. Hiç bir hastalığı teşhis tedavi etmek için geçerli değildir. Teşhis ve tedavi için mutlaka doktora başvurulmalıdır.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!