Gebelikte Aşerme

Gebelikte Aşerme

Bazı kadınlar gebelik döneminin ilk üç, dört ayında şiddetli ve rahatsız edici bir aşermeye maruz kalırlar. Bunun nedeni kadının gebelik sebebiyle kusma merkezi sinirlerinin etkilenmesidir. Ama bazı kadınlarda bu sinirler etkilenmediği için aşerme görülmez. Aşermelerin gebeliğin altıncı haftası ile dört veya beşinci ayı arasında kadını rahatsız ettiği , hatta bazen sağlığını tehdit eden durumlar yarattığı görülür.  Kusmalar yüzünden kadının yediği yiyecekler midesinde kalmadığı için beslenme yetersizlikleri meydana çıkar.  Bunun sonucu olarak kadının zayıflar, karnındaki bebek normal olarak gelişemez.  Böyle şiddetli aşermelerde mutlaka doktora görünmek onun önerilerine uymak gerekir. sabah kusmaları genellikle 3-4 aylıktan sonra kendiliğinden geçer, kadının iştahı yerine gelir.

Sabahları sulu şeyler yerine katı besinler almak, azar azar ve sık sık yemek , açık havada dolaşmak, bulantıyı giderici ilaçlardan yararlanmak yerinde olur. İlk aylarda bunlara dikkat etmek annenin sağlığı açısından gereklidir.

Her şeye rağmen bu kadar sıkıntıdan sonra bebeğe sahip olmak dünyadaki hiç bişeye değişilmez bir duygudur.


Asya

Merhabalar, Sitemizde adı geçen bitkiler, kremler, öneriler ve Fikirler araştırma sonucu edindiğim bilgilerdir. Hiç bir hastalığı teşhis tedavi etmek için geçerli değildir. Teşhis ve tedavi için mutlaka doktora başvurulmalıdır.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Gebelikte Aşerme (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. gülay dedi ki:

    Herkesin canı bişeyler çekiyor. Gebelikle ne alaka.:)