Estetik Sözlüğü

Kategori: Diyet / Genel / Sağlık - Yorum Yazın
Estetik Sözlüğü

Güzellik ile ilgili  kelimelerin anlamlarını biliyor musunuz?

Botoks: Bakteri kaynaklı sinir kas iletisini geçici olarak bloke eden egzatoksine verilen isim. 25-30 yaşlarından itibaren dinamik, ince kırışıklıkları olan kişilere uygulanıyor. Altı-dokuz ayda bir tekrarlanması öneriliyor.
 
PRP: Platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismi. Kişinin kendi kanından santrifüj yoluyla elde edilen kök hücreden zengin plazma cilde yeniden uygulanıyor. 30 yaş ve üzerinde ciltte güneş hasarlarına bağlı nem kaybı, cilt elastikiyetinde bozulma ve lekelenme varsa üç seans yeterli oluyor.
  
Karpon Peeling: Cilt gençleştirme ve porların küçültülmesi için kullanılır.  Siyah bir toz sürülerek lazer atışı yapılır.  4 seans yapılır
 
 Radyofrekans: Dokulara radyo dalgaları yoluyla enerji aktarılması  işlemine deniyor.

Custom-Made Filler: Kişiye özgü, kırışıklıklarının derinliğine göre hyaluronik asit temelli hazırlanan dolgu. Tüm yaş grubundan hastalarda kırışıklıklarının derinliğine göre hazırlanarak uygulanıyor. 9-12 ayda bir seanslar tekrarlanıyor.

Ultrashape: Hedefli, multi odaklı güçlendirilmiş ultrason ile yağ hücresini parçalayarak bölgesel incelme ve şekillendirme yöntemi. 18 yaş üzerinde vücut kitle indeksi yüzde 30’un altında olan bölgesel yağ  depolanması olan kişilere üç seans uygulanıyor.

Ultherapy: Yüksek enerji odaklı ultrasonografi ile cilt germe ve sıkılaştırma yöntemi. 35-55 yaş arası hafif, orta derecede yüzde ve boyunda sarkma, kaşlarda düşme olan kişilere bir-iki seans öneriliyor

3DEEP RF: Multipolar, faz kontrollü odaklı radyofrekansla cilt sıkılaştırma ve bölgesel incelme yöntemi. Yüz, boyun, kol, karın, bel, bacak içi, popo ve bacaklarda sarkma ve bölgesel yağ depolanması olan 18 yaş ve üzerindeki kişilerde altı seans kullanılıyor.

Lazer Lipoliz: Yağa özgü dalga boyunda lazer ışınıyla yağların eritilmesi yöntemi. 18 yaş üzerinde bölgesel fazlalığı olan tüm kişilerde her bölgeye bir  seans uygulanıyor.

IPL: Yüksek yoğunluklu ve enerjili ışığın kullanıldığı cihazlara  deniyor.  Sarı şeftali tüylerinin yok edilmesi, güneş lekelerinin ve kılcal damar genişlemelerin tedavisinde bir-üç seans kullanılıyor.

Slim-Lipo: Lazer yardımıyla lipoliz ve deride sıkılaşma  yapılmasına deniyor. Bölgesel yağ birikimi ve gevşeklik olan kişilerde tüm vücutta uygulanabilir. Her bölge için bir seans yeterli oluyor.

lipoliz: İğneli bölgesel zayıflama.
 
PDO: Ameliyat ipleriyle ameliyatsız gençleşme. Doğal ve lokal krem uygulayarak yapılır.  Yüzün ihtiyacına göre ip sayısı değişir. En son ameliyatsız gençleşme yöntemlerindendir.  İki sene de bir tekrarlanır.
 
Mezoterapi: İğneli vitamin enjeksiyonu ile cildin gençleşmesi.  Tamamen herşeyi içinde hazır olanlar olduğu gibi. Doktorun cilt ihtiyacına göre kendi vitamin kokteylini hazırlamasıyla da olur.  Belli aralıklarla tekrar edilir.
derma roller
Derma Roller: Küçük iğneleri olan rulalar. 0.3 ila 2.0 milimlik iğne uçlarıyla ciltte küçük hazarlar oluşturmak ve kök hücre ile zengin kremler serumlar tatbik etmek.  Derma roller cilt ihtiyacına göre seansları doktor belirler. 0.5 milimlik olanlarla evde kendi kendine de yapılabilir. Ama 1.5 ila 2.0 milimlik olanları doktor yapar. Cilt gençleştirme ve sivilce izleri için uygulanır.
 
 Scarlet: Cilt gençleştirme için kullanılır. Ucunda altın iğneleri olan cildi delerken altınada radyo frekans uygulayan  çok faydalı bir cilt gençleştirme çözümüdür. En az 3 seans uygulanır.
 

Asya

Merhabalar, Sitemizde adı geçen bitkiler, kremler, öneriler ve Fikirler araştırma sonucu edindiğim bilgilerdir. Hiç bir hastalığı teşhis tedavi etmek için geçerli değildir. Teşhis ve tedavi için mutlaka doktora başvurulmalıdır.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Estetik Sözlüğü (1 Yorum)

Yorum Yaz