Eller Ve Bakımı

Eller Ve Bakımı
 
Eller soğuk hava, sıcak hava , güneş ışınları, çeşitli kimyasallar, deterjanlar gibi zararlı çevresel faktörlerle sık sık  temas etmek zorunda kalırlar. En çok kullandığımız uzuvlarımız dan olan eller, vücudumuzun diğer bölgeleri gibi giysilerle korunmadığından darbelere, yara ve berelere karsı da vücudun diğer bölgelerinden daha savunmasızdırlar. Bu nedenle ergenlik dönemindeki dolgun ve parlak el derisi, yirmili yaslarda elastikiyetini yitirmeye baslar ve üzerinde ince kırışıklıklar oluşur. Zaman içerisinde bu belirtiler daha belirginleşir. Eller yüzümüzle birlikte en çok göz önünde olan bölgelerimizdir;
Yemek yerken, yazı yazarken, saç tararken, öksürürken, telefonla konuşurken, bir şeyler anlatırken, el sıkışırken, birine dokunurken vb. her zaman eller dikkat çeker, kaldı ki yüzük . şahmaran, oje gibi gibi takılar ve aksesuarlarda  bakışları el üzerine yoğunlaştırır. Özellikle yüz germe işlemi gibi yüzü gençleştirmeye yönelik işlemler yaptıran kisiler de yukarıda belirttiğim eylemler yapılırken el ile yüz sıkça bir araya gidildiğinden dolayı yüzün yaşı ile elin yaşı arasında çok belirgin bir fark ortaya çıkar ve bu tezat görüntü kişileri oldukça rahatsız edebilir ve ellerini hep gizleme ihtiyacı hissettirebilir.
  • Bol su içerek,
  • Sürekli nemlendirerek
  • Aralıklarla el mezoterapisi  (prp ve vitamin enjeksiyonu. )yaparak elleri uzun süre genç kalabilir.

Asya

Merhabalar, Sitemizde adı geçen bitkiler, kremler, öneriler ve Fikirler araştırma sonucu edindiğim bilgilerdir. Hiç bir hastalığı teşhis tedavi etmek için geçerli değildir. Teşhis ve tedavi için mutlaka doktora başvurulmalıdır.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!