Botoks Dolgu Hakkında Bilmediklerimiz ?

Botoks Dolgu Hakkında Bilmediklerimiz ?
Dolgu ve botoks sonrası neleri yapmalı ,  neleri yapmamalıdır.?İşlem yaptırdığınız gün spor , yoga kesinlikle yapmayın.Saunaya ise  1 gün sonra gidebilirsiniz aynı gün  gitmeyin, sauna şişliği artırır çünkü.Aynı gün Kuaföre  gitmeyin. Aynı gün saç boyatmayın ve kaş aldırmayın. Aynı gün gerekliyse  önce kuaföre sonra doktora gidin.Aynı gün cilt bakımı yaptırmayın hatta en erken 1 hafta sonra yaptırabilirsiniz. Dilerseniz  cilt bakımınızı dolgu veya botoks işleminden önce yaptırın.

Havuzdan enfeksiyon kapma riski yüksek olduğundan  en az 3 gün havuza girmemek gerekir. Bu bütün iğneli işler için  geçerlidir.

Diş tedavisini, ağız çevresi ve burun kenarlarındaki dolgularla aynı dönem yaptırmanız yasaktır. Çünkü diş deki enfeksiyon ağız çevresindeki dolguyu etkiler. Diş tedavinizi dolgu işleminden önce yaptırın. Olası enfeksiyon riskini azaltır.  Diş tedavinizi dolgudan 2 hafta sonra yaptırabilirsiniz.

Aktif uçuğunuz   varsa dudağınızda,  dudak dolgusu yaptırılmaz. Geçtikten sonra yaptırabilirsiniz.

Botoks ve dolgu sonrasında makyaj yapmayın.  Makyaj malzemeleri ve fırçaların da olası enfeksiyon rizkinden dolayı kullanmamanızı tavsiye  ederiz.

Güneşten koruyucu veya morarmayı önleyici kremler işlem sonrasında kullanabilirsiniz. Bunların da , renksiz ve güneşten koruyucu ve eczane ürünü kremleri tercih etmelidir.

Botok ve dolgu işleminden sonra , 4 saat yüz üstü yatmamak gerekiyor. Gece yüksek yastık ve sırt üstü yatmanız uygundur. Olası şişlığı hafifletir.

Lazer yaptırmanız gerekirse ödem rizkine karşı aynı gün sakın yaptırmayın. Lazer daha önce yapılabilir ya da dolgu botokstan 2 gün sonra.

Fazla  içki içmemeniz tavsiye edilir. İçki  ödemi artırır. Yemek bir problem çıkartmaz, az içki tüketilebilir.

Dolgudan sonra ele gelen şişliklerde , masaj yapın, şikayetiniz devam ederse doktorunuza müracaat edin.

Düğün yada önemli bir toplantınız varsa , 2 hafta önce yaptırmanız sizin için faydalı olacaktır.

Aşırı sivilceniz  varsa , dolgu yaptırmayın.

Enfeksiyonlu bölgeye dolgu yapılmaz. Uygulama yapılan bölgede akne yoksa yapılabilir. Ya da önlem olarak antibiyotik, krem ve tablet şeklinde verilebilir. Akne izlerinde dolgu tedavi olarak kullanılmaktadır.


Asya

Merhabalar, Sitemizde adı geçen bitkiler, kremler, öneriler ve Fikirler araştırma sonucu edindiğim bilgilerdir. Hiç bir hastalığı teşhis tedavi etmek için geçerli değildir. Teşhis ve tedavi için mutlaka doktora başvurulmalıdır.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!