Lazer kazıma ile neler yapılabilir…

Kategori: Genel - Yorum Yazın
Lazer kazıma ile neler yapılabilir…

aynaya kazima

Lazer Kesim-Kazıma

LAZER NEDİR? LAZER MARKALAMA NEDİR?
Bilindiği gibi teknikte markalama: Kağıt üzerindeki çizilen teknik resmi, gerekli aletleri kullanarak islenecek parça üzerine çizme işlemidir. Lazer markalama: Lazer kullanılarak çeşitli nesnelerin etiketlemesinin yapıldığı metottur. Lazer markalama prensibi, lazer demetinin optik aynalar tarafından yönlendirilerek nesnelerin üzerine vurmasıyla olur.
• Boyalı yüzey malzemesini kaldırarak şekiller yapılması.
• Kağıt , tahta , ağaç ve polimerilerin yüzeylerini kömürleştirme
• Plastik malzemeler içerisindeki boyalı maddeleri beyazlatma
Lazer ışın demeti; çok hızlı hareket eden iki tane aynaya bağlı galvo motor tarafından hızlı yazıların yazılması, sembollerin yapılması, bar kodların ve diğer grafik işlemlerin yapılmasıdır. Bunun yapılması için iki tane yöntem kullanılmaktadır. Birincisi vektör veya kafes tarayıcısı kullanarak yapılır. Burada lazer ışını hareket etmektedir. İkincisindeyse iş parçası hareket ettirilerek yapılmaktadır. Bu yöntemdeyse basit hızı iş parçasının hızına bağlıdır ve esnek değildir. Lazer markalama diğer markalama teknolojileri ile karşılaştırıldığında, mürekkepli yazıcı veya mekanik markalamadan avantajı, çok yüksek işleme hızı, düşük işletme maliyeti, devamlı yüksek kalite, otomasyon sisteminde çok esnek olarak yapılması ve çevreye yan etkisi olmaması şeklinde sıralanabilir.

Anadolu yakasındaysanız Kadıkoydeki Akarcopy dijital baskı çözümlerini ziyaret edip her türlü baskı tekniklerini görerek size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Mesai saatleri hafta içi (C.tesi dahil) 08:30 – 19:30 arasındadır.
Hafta sonu pazar 12:00 – 17:00 saatleri arasındadır.
– İşleriniz motokurye ve araçlarımızla hızlı ve süratli bir şekilde size ulaştırılmaktadır.
– Mesai saatleri dışındaki çalışmalarınız için ise firmayı aramanız gerekiyor.

Rıhtım Cad.Reşit Efendi Sok.No:42/B Kadıköy/İstanbul

Phone: +0850 302 09 29

Email: info@kisiyeozelbaski.biz


Asya

Merhabalar, Sitemizde adı geçen bitkiler, kremler, öneriler ve Fikirler araştırma sonucu edindiğim bilgilerdir. Hiç bir hastalığı teşhis tedavi etmek için geçerli değildir. Teşhis ve tedavi için mutlaka doktora başvurulmalıdır.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!