Ameliyatsız Yüz Ve Boyun Germe

Kategori: Güzellik - Yorum Yazın
Ameliyatsız Yüz Ve Boyun Germe

ultraformer

 

Bu da yaptırdığım uygulamalardan.

İlk olarak 2014 yılının başlarında  ultra Toner uygulamasını yaptırdım. Bu da Ultra Skin gibi fokuslu bir ultrason aletiydi. Çeşit çeşit isimleri var ama sonuç aynıymış.

Çok ümitliydim yeni çıkan bir aletti.

Estetik  İnternational hastanesinde düzenlenen kampanyadan ultra toner cihazıyla yapılan ameliyatsız yüz germe cihazı adı altında satılan bir paket almıştım. Satın aldığım bu paketi uygulatmak için gittim göz çevresi için bile kullanılacağı için çok büyük bir beklentiyle gittim. Tam on dakika sürdü. O zaman demekki böyle oluyor diye düşündüm ama sonrasında çeşitli sayfalarda okuduğumda  yeterli miktarı kişiden kişiye değiştiği yönünde ama benim yaşıma 45 ila 60 dakika uygulanmalı diye yazıyordu.  Tabiki bu tedavi bana yetmedi hiç faydası olmadı on dakikalık fokuslu ultrason uygulamasının. Anestesi uzmanı doktoru uyguladı bana uygulamayı. Çok da itina ile sağolsun.

Ultraskin

Neyse üzerinden iki sene geçti bu uygulamayı birdaha yaptırmayı düşünmüyordum ama kafamdan da acaba daha fazla dakika uygulansaydı sorusu geçiyordu . Ve benim gittiğim kliniğede Ultra skin aleti alınınca ben burada bir daha denemeye karar verdim.

Doktor bey bana bu işin inceliğini anlattı bende uygulatmaya karar verdim.

Ultra Skin HIFU (Yüksek fokuslu Ultrason) Etkileri:

Ultrason yıllardır çeşitli hastalıkların tanısında, hamilelerde bile kullanılan zararsızlığı kanıtlanmış bir yöntemdir.

Ultra skin ile ameliyatsız yüz germe işleminde ses dalgaları kullanılarak tek seansta cildin alt katmanlarındaki kolajen üretiminin tetiklediği belirtiliyor,

Ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi sağlıyor bu sayede.

Cildin üst katmanına zarar vermeden altında tedavi edici olur. (Deri altındaki bağ dokusunda kolajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturur.

Değişik başlıkları vardır. 3mm ve 4,5 mm cildin altına ulaşabilir. Deri altında kontrollü ısı hasarı oluşturduğu için zaman için ameliyatsız yüz germe etkisi gösterir.

Kimlere uygulanır:

Yüz bölgesinde yüz ovalinin bulunduğu durumlarda,

Gıdı bölgesindeki sarmayı düzeltmek için boyun bölgesine,

Kaşları kaldırmak için kaş ve alın bölgesine,

Dekolte bölgesi kırışıklıkları için bu bölgeye uygulanır.

Uygulama ne kadar sürmelidir:

Ultrason ile cilt germe süresi uygulama yapılan bölgeye ve kişiye göre değişim gösterir. 30 ila 75 dakika arasında değişir. Tüm yüz ve boyuna yapılan uygulamalarda 1 saat sürer.

Tek seanslık bir uygulamadır .  Ama istenirse 6 ay sonra yada 2 sene sonra tekrarlanabilir.

Uygulama ağrılımıdır?: 

Uygulama sırasında hastalar iğne batması şeklinde acı hisseder diye yazıyor tanıtım broşüründe.  Hatta anesteziye ihtiyaç duymadan ağrısız bir tedavi yöntemi diyor.

Ben yaşadım yaptırdım kesinlikle anestezi kremi kuvvetli olanından gerekir. Ben çok dayanıklıyım buna rağmen baya zorlandım.  Çok rahat bir uygulama olmadığını söyleyebilirim ama biz güzelleşmek için herşeye dayanırız yeterki faydası olsun.

Uygulama çok uzun sürdü 1 saat . Ama varya güzellik uğruna dayandım. Doktor bey dayan çok derine ve uzun çalışacağım etkili olması için bu şart dedi.

Hakkıyla yaptı sağolsun . Ata Nejat Ertek .

Şimdi sıra beklentide.

Çünkü Doktor bey sonuçlarının her gün belirlenerek 3 ayın sonunda maksimum etkiyi görebileceğimi söylemişti.

Ben uygulamayı yaptırdım ve tekrar işe döndüm . Ama şişmeye başladı yüzüm. Sanki dişlerim iltahaplanmış gibi . aynı zamanda kırmızı da oldu. Tam bir haftada indi inanın o şişlik . Çok korktum bir kaç kez aradım doktoru endişeliydim çok. ama derine uzun çalıştığımız için bazı kişilerde böyle şişiyor dedi. VE sabrettim. Arnika kullandım sürekli.  Çalıştığım için baya kötü oldu dışarıya bunu izah etmek. Şimdi yaptırsam bir hafta tatil yaparım.:)

Evet her gün gerilme hissettim gerçekten. Sonunda cildimin kalitesi baya düzeldi güzelleşti.

Yaşlanma devam ediyor ve biz cildimize hala bakmaya devam etmeliyiz . Kombine uygulamalar mezoterapiler , kremler ile devamm.:))

Of ya kadın olmak ne zor..

Uygulamayı yaptıran varmı?

 

 


Asya

Merhabalar, Sitemizde adı geçen bitkiler, kremler, öneriler ve Fikirler araştırma sonucu edindiğim bilgilerdir. Hiç bir hastalığı teşhis tedavi etmek için geçerli değildir. Teşhis ve tedavi için mutlaka doktora başvurulmalıdır.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!