Plazma enerjisi ile ameliyatsız göz estetiği tedavisi oldum.

Plazma enerjisi ile ameliyatsız göz estetiği tedavisi oldum.

Plexr uygulamasını artık duymayan çok az kişi kalmıştır diye düşünüyorum.  Dermatologların hemen hemen hepsinin tavsiye ettiği bir tedavi yöntem olarak karşımıza çıkan bir tedavi şeklidir.

en son teknoloji olarak üretilmiş olan plazma enerjisi   dermokozmetikbirçok  problemin yeni çözümüdür.

Plazma nedir ile başlayalım o zaman. Maddenin 4. hali olarak tanımlanıyor. Başka bir deyişle sıvılaştırılmış gaz olarak da söyleniyor. Plazma enerjisini kullanan bu sistem ne bir ultrason , ne bir lazer, ne bir koter, ne de bir radyofrekans cihazıdır. Çok özel küçücük uygulaması kolay bir cihazdır. Göz uygulamasında da özellikle çok güvenlidir. Islak olan yerde alet çalışmamaktadır. Buda ayrı bir güven katmaktadır cihaza.

Plazma cihazında , cihazın ucu elektriksel bir enerji üreterek deri ile cihaz arasında bulunan havadaki gazın iyonizasyonunu sağlar. Böylece plazma enerjisi nanometre boyutunda (milimetrenin milyonda biri) istenmeyen problemli cilt alanını anında iyonize ederek buharlaştırır.

Plazma tedavisinde  çevre dokulara zarar vermeden kontrollü çalışarak sadece istenilen deri alanına etki ederek 20 dakika ile bir saat arasında tedavi süresi olan bir işlemdir.  işlem sonrasında  ciltte hemen sıkılaşma, gerilme ve gençleştirme etkisini farkettirir. Gözlemlenir.

Hayat artık çok hızlı ve yoğun geçiyor . Çalışma şartlarımız koşuşturmamız çok fazla eskisi gibi değil bu yüzden bu yoğun ve hızlı bir yaşam koşuşturmasında her problemimizin en hızlı ve en kısa sürede çözüme ulaşmasını istiyoruz. ve bununyollarını arıyoruz. 

Plazma enerjisi artık bir çok  dermatolojik yada estetik probleme en kısa sürede etkili çözüm olmasından dolayı oldukça fazla tercih edilmekte bu yüzdende dikkat çekmeye başlamıştır.

Plazma Enerjisi hangi sorunlarda kullanılır . Neleri tedavi edebilir.

– Plazma enerjisi ile Üst Göz Kapağı Düşüklüğü,

– Plazma enerjisi ile Üst Göz Kapağı Kaldırma Tedavisi,

– Plazma enerjisi ile Göz Kapağı Yağ Bezesi Tedavisi,

– Plazma enerjisi ile Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği,

– Plazma enerjisi ile Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği,

–  Plazma enerjisi ile Alt Göz Kapağı Gevşekliği Tedavisi,

– Plazma enerjisi ile Alt Göz Kapağı ve Göz Çevresindeki Kırışıklıkların Tedavisi,

– Plazma enerjisi ile Dudak Üstünde Barkod yani sigara içme çizgilerinin Tedavisi,

– Plazma enerjisi ile Sivilce (akne) Çukurlarının izlerinin Tedavisi,

– Plazma ile Göz Kapağındaki Ksantelazma adı verilen yağ birikmelerinin Tedavisi,

– Plazma ile Keloid yani skar, izTedavisi,

– Plazma ile Kulak Önünde cilt fazlalığı ve Yanaktaki Kırışıklıkların Tedavileri,

– Plazma ile Karın Çatlaklarının Tedavisi,

– Plazma ile Siğil Tedavisi,

– Plazma ile Aktif Sivilce Tedavisi,

– Plazma ile Yüz Kırışıklıklarının ve Sarkmalarının Tedavisi,

– Plazma ile Alın Kırışıklıklarının Tedavisi,

– Plazma ile Boyun Kırışıklıklarının Tedavisi,

– Plazma ile Karında Göbek Çevresindeki Gevşek Derinin Sıkılaştırılması

yani bir çok yerde özellikle ciltteki kabarık bölgelerin yok edilmesinde kullanılıyor.

Bende yaptırdım plexr ile göz estetiği , tabiki benim cilt fazlalığım göz kapağı estetiği olacak kadar çok , ama ben ameliyat olmayı düşünmüyorum. Bana göre yaşlı birinde genç bir göz çok abes duruyor. Bu plekx ile daha doğal yaşıma uygun kırışıksız bir göz istiyorum sadece . Ama tabiki bu bir kaç seans gerekebilir benim için. ama otuzlu yaşlarda birisi için tek seans yeterli olur.

Ben aralık ayının 23 ün de yaptırdım. İyileşme sürecim;

  1. Gün ; Cuma Akşam üzeri tedaviyi oldum.  O akşam hafif sızı oldu. Ama doktorun verdiği göz damlası ve kremini kullandım. Gözümü dinlendirdim kapatarak. Erken yatarak.
  2. Gün ; Cumartesi günü Gözlerimin üstü ve altı oldukça fazla şiş , gözlerim çok akıyor bununla birlikte burnumda akıyor. Sanki nezle gibiyim. Gözlerimin üstü ve altı kahverengi kabuklanmış. Üzerine göz kremleri ve kapatıcı nemlendirici kullanıyorum. Sabah ve akşam pansuman yapıyorum önce temizliyor sonra doktorun verdiği krem ve damlaları kullanıyorum.
  3. Gün ; Pazar günü Gözlerimin hala şiş ama burun akıntım ve göz akıntım çok azaldı. Bugün banyo yaptım. Yine iki kez sabah ve akşam pansuman yaptım.
  4. Gün ; Pazartesi günü Göz üstü daha rahat, göz akıntısı bitti. Kabuklar azalmış. Sabah ve akşam pansuman yaptım çünkü kremleri sürerseniz rahatlıyor göz.
  5. Gün ; Salı günü Gözlerim daha rahat, yüzümü hafif hafif bastırmadan yıkıyorum artık. Yine sabah ve akşam pansuman yaptım. Göz içine damla bugün kullanmayı bıraktım. Bu güne kadar iki kutu damla bitirdim. Kremleride iki kutu kullandım.
  6. Gün ; Çarşamba günü artık normale döndü gözüm ama yinede göz üstüne altına doktorun verdiği göz kremini ve üzerine renkli nemlendiriciyi sürdüm. Sabah ve akşam tekrarladım.
  7. Gün ; Perşembe günü daha rahat gözlerim. Kremleri sadece bir kez kullandım. Daha az geriliyor derisi daha rahat çünkü.  artık çok belli olmuyor dışardan. Ama göz çevresinin koyu renkli kalmaması için renkli güneş koruyucuyu kullanmaya devam edeceğim.
  8. Gün ; Cuma günü tamamen iyileşti göz çevresinin derisi. Ama yinede ben gerilme hissettikçe sürdüm göz çevreme.

Bugünden sonra geceleri  göz çevreme çinko içeren renk açıcı bir krem sürdüm. Aşağıda ismini yazdım. Bir ay boyunca gece yatmadan kalın bir tabaka göz çevreme sürdüm ve yattım.

Oksizinc Krem Çinko Oksit  kremi.

buda doktorun ilk gün verdiği tedavi edici göz damlası , merhem ve renkli güneş kreminin yanında verdiği  kremlerdendi.

Ben bu tedaviden memnun kaldım. Ama üzgünüm ki ameliyatlık bir göze sahip olduğum için  sanırım iki kez daha yapılması gerekiyor.

Biraz uğraştırıcı olacak benim için. Benim yaşımda bu tedavi birkaç seans yapılması lazım.

Ben İstanbul kartaldaki A plus klinikte tedavi oldum.  Dr. Aslı ŞİMŞEK AZLAR  tarafından.

Çok ilgili güleryüzlü ve güvenilir bir doktor. Yıllardır aralıklarla gidiyorum kendisine.

Mükemmelci bir doktor ve orjinal ürünler kullanır. Bu çok önemli benim için herkes içinde önemli olmalı.


Asya

Merhabalar, Sitemizde adı geçen bitkiler, kremler, öneriler ve Fikirler araştırma sonucu edindiğim bilgilerdir. Hiç bir hastalığı teşhis tedavi etmek için geçerli değildir. Teşhis ve tedavi için mutlaka doktora başvurulmalıdır.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!