Yves Rocher UVBEUTY SHIELD

Yves Rocher UVBEUTY SHIELD

Yves Rocher UVBEUTY SHIELD 50 SPF Yves Rocher UVBEUTY SHIELD 50 SPF

Ozon tabakasının hasarından sonra olmazsa olmazlarımızdan birisi güneş koruma kremleri.

Günde bir kaç kez tekrar etmemiz gerekir üstelik çünkü güneş kremleri genellikle 3 ila 4 saat arası koruma yapar yenilemek gerekir.

Yves Rocher UVBEUTY SHIELD 50 SPF UVA pa  ise yenileme gerektirmeyen bir güneş koruma kremi. Üstelik çok az bir miktarla bunu sağlıyor. 8 saat koruduğu iddaa ediliyor. Akışkan değil baya yoğun.  beyaz bir tabaka bırakmıyor.

Yeni aldım bu kremi bir hafta oldu sanırım ama memnun kaldım. Cilt kremi hızla emiyor , nemlendiriyor üstelik az miktarla iş görüyor.

Geçen sene ilk çıktığında alacaktım ama o dönemlerde güneş kremim vardı ve yedeklerimde de vardı anca bu seneye kısmet oldu almak.

Ben beyaz tenli bir bayan olduğum için genellikle yüksek korumalı ürünleri tercih ediyorum.  Bu ürünün yağlı ve karma ciltlere uygun olmadığını  okumuştum. Benim cildim karma bir cilt altına Yves Rocher serumunu kullandığım için belkide  parlama ve yağlanma sorunu yaşamadım. Tek bu ürünü kullanmıyorum her gün sabah yüzü yıkadıktan sonra serum sürüyorum. Beş dakika sonra Yves Rocher UVBEUTY SHIELD 50 SPF kremini sürüyorum.  Tüm gün neminide koruduğunu hissediyorum.

Şimdilik memnunum alerji , parlama vs sorun yaşamadım. Çok güneşe maruz kalmıyorum aslında ama bilgisayar bile korumasız cilde zarar veriyor.  O yüzden düzenli kullanıyorum. Tabiki 50 koruma faktörlü bir ürün güneşlenilebilir bile.

Aslında Krem bizim ülkemizde satışa sunuluyor ama türkçe açıklama içermiyor bu pek hoşuma gitmedi açıkçası. Birazda pahalı geldi bana. İçerik 30 ml gr küçük yani.  İçeriğinde parapen ve mineral yağ olmadığı yazıyor. Ama silikon , parfüm ve alkol var. Bide % 16 kırışıklık açıcı , cilt tonunu eşitlediği iddası var.  ilerleyen zamanda daha farklı düşünürmüyüm bilmiyorum dediğim gibi bir hafta gibi bir zaman oldu kullanmaya başlayalı. Şu an için memnunum. Cildim karma olduğu için altına serum kullanıyorum.

 


Asya

Merhabalar, Sitemizde adı geçen bitkiler, kremler, öneriler ve Fikirler araştırma sonucu edindiğim bilgilerdir. Hiç bir hastalığı teşhis tedavi etmek için geçerli değildir. Teşhis ve tedavi için mutlaka doktora başvurulmalıdır.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!